O nás

Vážení priaznivci vernej reprodukcie, srdečne Vás vítame na stránkach internetovej platformy Watt Audio.

Našim cieľom je ponúknuť čitateľovi nezávislý (to zdôrazňujeme) pohľad na problematiku reprodukcie zvuku prostredníctvom testov vybraných audio komponentov.

Reprodukovaný zvuk je totiž to o čo tu beží, ako by nadnesene povedal klasik. A teda aj to podstatné, čo nás bude pri každom komponente vo výsledku zaujímať – ako to hrá! Je nám v zásade úplne jedno akým spôsobom sa ten ktorý výrobca postavil ku problematike vernej reprodukcie, akú cestu si zvolil k jej naplneniu, aký technologický koncept použil a v akej cenovej kategórii sa rozhodol predviesť svoje umenie. Podstatný bude vždy len výsledný zvukový efekt!

Výber nami predstavených komponentov nebude podliehať ani momentálnym módnym vlnám, alebo cielenému záujmu dovozcov audio zariadení o zviditeľnenie nejakého konkrétneho modelu. Jednotlivé prístroje do testov si budeme vyberať výhradne podľa vlastných preferencií s cieľom ponúknuť čitateľom čo najzaujímavejší obsah s vysokou výpovednou hodnotou.

Dôkladné preverenie zvukových schopností audio komponentov a vyslovenie záveru sa bude opierať o naše dlhoročné skúsenosti zo sveta HiFi techniky a samozrejme aj o osobné filozofické či technické preferencie – analóg, digitál, elektrónky, tranzistory a pod. Každý z nás má skrátka rád to svoje!

Recenzie audio komponentov máme v pláne v krátkej dobe rozšíriť aj o recenzie hudobných nosičov – prevažne na vinyle. Nepôjde však o klasickú kritiku hudobného diela. Zameriame sa výhradne na ich technickú zvukovú kvalitu – bude to teda akési odporúčanie konkrétnych titulov, ktoré dokážu rozvinúť potenciál Vašej audio zostavy na maximum.

Do budúcnosti ambície Watt Audio siahajú ďalej ako len byť pasívnym informačným médiom. Boli by sme radi, aby bol jeho záber širší a združoval priaznivcov audio techniky a reprodukovaného zvuku všeobecne. Slúžiť by na to mohli tematické diskusné fóra, posluchové testy pre verejnosť, organizácia výstav …… Plány sú veľké a dúfame, že sa nám ich postupom času podarí naplniť.

Či už sa s našimi závermi čitateľ stotožní alebo nie, je samozrejme otvorené a individuálne. Veríme však, že naše postrehy budú v konečnom dôsledku prínosom pre každého a môžu pomôcť pri získavaní informácií, ktoré by v bežnom prípade nebolo úplne jednoduché zaobstarať.

A ak ani to nie, budeme vďační aj za tých pár Vašich chvíľ strávených pri ich čítaní.

Ing. arch. Viktor Kubal

– narodený v roku 1974

– aktívne sa audio technike venuje od roku 1993

– v roku 1997 spoluzakladateľom prvého slovenského printového magazínu o audio/video technike s názvom Watt, neskôr Watt + i, kde pôsobil v roku 1998 ako zástupca šéfredaktora

– v rokoch 1999 – 2000 maloobchodný predajca v spoločnostiach BaSys CZ+SK (Pioneer, Bose, Neutrik, Monster Cable, Behringer, …) a Platan Audio (Audio Physic, Creek, Coda, Classe Audio, Avalon Acoustics, Clearaudio, Piega, …)

– v období 2000 – 2004 v spoločnosti Bang & Olufsen Slovensko na pozícii výkonný riaditeľ

– v období 2004 – 2008 v spoločnosti Ketos (NAD, Dynaudio, Meridian, Oracle, PSB, Ortofon, …) zástupca pre maloobchod a veľkoobchod

– v súčasnosti je externým redaktorom printového magazínu o audio technike High&Style a spoluzakladateľ internetového blogu Watt audio

– priaznivec analógu všeobecne a na LP zvlášť                                                              

– obľúbené hudobné štýly: klasická hudba, jazz, rock a elektronická hudba

 – autor viacerých prototypov gramofónových mechaník aj ramien s označením SDPV, poslednú verziu mk3 aktívne využíva pri testovaní audio komponentov ako zdroj signálu

– záľuby: HiFi, auto veterány (youngtimer), strelné zbrane, RC modely lietadiel (big scale makety, JETy)

– hlavný odbor momentálnej činnosti – klimatizačná technika