Kolekcia Dynaudio Heritage sa rozrastá

Dynaudio, renomovaný dánsky výrobca reproduktorov, predstavil svoj najnovší prírastok do rodiny Heritage Colletion. Contour Legacy je nový 2.5-pásmový stĺpový reproduktor, ktorý vzdáva hold kultovej sérii Contour z 80. a 90. rokov. Ide o priameho nasledovníka mimoriadne obľúbeného modelu Heritage Special z roku 2020, od ktorého si požičiava nádherný retro vzhľad, tentokrát však v objemnejšej podobe stĺpových reproduktorov.

Hoci dizajn odkazuje na bohatú históriu značky, technológie použité v reproduktoroch Contour Legacy sú ztelesnením toho najmodernejšieho, čo Dynaudio ponúka. Využitý bol prvotriedny výškový menič Esotar 3 s hodvábnou kalotou (vrátane vnútorného vrchlíku Hexis, ktorý zabraňuje rezonancii); dva 18 cm stredobasy odvodené z klasického radu Evidence (upravené a vyladené na ešte vyšší level); plus elegantne navrhnutá výhybka plná prémiových komponentov.

Reproduktory Contour Legacy sú ručne vyrábané v centrále spoločnosti Dynaudio v dánskom Skanderborgu. Poctivá drevená skriňa je vyhotovená z udržateľného amerického orecha. Každý kus dyhy bol starostlivo vybraný a prispôsobený konkrétnemu kusu reproduktora.

Podobne ako jeho predchodca Heritage Special, aj Contour Legacy je limitovaným modelom s celosvetovou produkciou ohraničenou na 1 000 párov.

watt-audio

Súvisiaci článok